11 بهمن 1401 ساعت 11:38

11 بهمن 1401 11:38
بودجه 1401

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان اعلام کرد:
رشد ۱۹.۴ درصدی اعتبارات استان کرمان در بودجه سال آینده/ رتبه چهارم اعتبارات هزینه ای کشور

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: در مجموع اعتبارات در نظر گرفته برای استان در لایحه بودجه سال آینده نسبت به سال گذشته ۱۹.۴ درصد رشد دارد و تقریبا به ۳ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش آسمان بردسیر، فارس نوشت: محمدرضا وحیدی سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای استان در سال جاری یک‌هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان ابلاغ شده و از این مبلغ ۸۴.۱ به استان تخصیص داده شده است که قسمت حقوق و مزایای آن ۸۵.۶ و سایر هزینه‌ها ۷۹.۱  است که تقریبا ۸ درصد به سایر هزینه‌های استان اضافه شده است.

 

 وی عنوان کرد: تا کنون به استان در زمینه تملک و دارایی سرمایه ۳هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان ابلاغ شده که  ۲۶.۴  تخصیص داده شده است. همچنین ۲۷.۷ درصد از محل دو درصد نفت و گاز به استان تخصیص یافته است.

 

وحیدی بیان داشت: تخصیصی که تا کنون به استان کرمان در زمینه تملک و دارایی‌ها رسیده ۱۱۷.۵ میلیارد تومان به‌صورت اسناد خزانه است که تاکنون حدود ۱.۳ درصد جذب شده و ۹۹.۹ درصد این اسناد هنوز توسط دستگاه‌های اداری استان‌ جذب نشده است و از مدیران دستگاه‌ها درخواست داریم هرچه سریع‌تر این اعتبارات را جذب کنند.

 

 سرپرست سازمان مدیریت و نامه‌ریزی استان کرمان افزود: عدد اعتبارات تملک و دارایی و سرمایه‌ای استان در بودجه سال آینده ۱۶۴۱ میلیارد تومان پیشنهاد شده که نسبت به سال گذشته ۴.۲ درصد رشد دارد و همچنین اعتبارات نفت و گاز سال آینده ۸۵۵ میلیارد تومان است که حدود ۶۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

 

وی گفت: اعتبارات استانی دو‌ که در اختیار نمایندگان استان بود و با نظر نمایندگان پروژه‌هایی در سطح استان تعریف می‌کردیم، این اعتبار در بودجه سال آینده حذف شده است.

 

وحیدی بیان داشت: اعتبارات متوازن برای سال آینده بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ۲۵درصد رشد دارد، همچنین اعتبار ۰/۲۷ درصدی مالیات بر ارزش افزوده در زمینه ورزش و تربیت بدنی سال آینده ۱۱۰میلیارد تومان در بودجه پیشنهاد شده است.

 

سرپرست سازمان مدیریت و نامه‌ریزی استان کرمان عنوان کرد: در مجموع اعتبارات در نظر گرفته برای استان در لایحه بودجه سال آینده نسبت به سال گذشته ۱۹.۴دهم درصد رشد دارد و تقریبا به ۳هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

وی تاکید کرد: استان کرمان از نظر درصد اعتبارات تملک و دارایی کشور ۵.۷ درصد را به خود اختصاص داده و در بین استان‌های کشور رتبه چهارم را در این زمینه کسب کرده است.

 

وحیدی افزود: اعتبارات هزینه‌ای در لایحه بودجه برای استان کرمان در سال آینده ۳۹ درصد افزایش یافته و ما در سطح کشور در این زمینه رتبه چهارم را به خود اختصاص داده‌ایم.

 

وی تاکید کرد: از سال ۹۵ تا سال جاری به‌طور متوسط رشد درآمدهای عمومی استان‌های کشور ۲۸ درصد بوده اما در استان کرمان ۴۲ درصد رشد داشته است.

 

وحیدی تصریح کرد: در عملکرد درآمدهای عمومی ۹ماه سال جاری استان در زمینه مالیات ۱۰۳درصد، غیر مالیاتی ۸۷ درصد و کل ۱۰۲درصد عملکرد داشته‌ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه به‌غیر از استان تهران، استان کرمان بعد از استان اصفهان در زمینه درآمد مالیاتی رتبه دوم را در سطح کشور کسب کرده است.

 

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان ابراز داشت: ۶۶ درصد درآمدهای کسب شده در استان به استان برمی‌گردند و ما قدرت تصمیم در مورد آنها داریم  و باید از ظرفیت‌های قانونی در زمینه برگشت اعتبارات به استان استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

نوشته بیشتری برای نمایش وجود ندارد