مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:
سند گردشگری مقاومت به زودی تدوین می‌شود

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تدوین سند گردشگری مقاومت در مراحل پایانی قرار دارد.
گلزار شهدا کرمان

به گزارش سپهر بردسیر، مهر نوشت : فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: گردشگران خارجی و داخلی اکنون در سفر به استان کرمان، اولین مقصدشان را گلزار شهدا انتخاب می‌کنند و به همین علت تدوین سند گردشگری مقاومت استان کرمان طی این سه سال پیگیری شده و اکنون در مراحل نهایی است.

 

فعالی با اشاره به تاکید رئیس جمهور در سفر مرداد به کرمان برای پیگیری این موضوع گفت: وزارت میراث فرهنگی به عنوان متولی امر در حال آماده سازی این سند است و به زودی رونمایی می‌شود.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان همچنین ثبت یک روز به عنوان روز کرمان رد تقویم رسمی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در زمینه معرفی پایتخت مقاومت برشمرد و گفت: سیزدهم دی به نام کرمان در تقویم ملی ثبت شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان افزود: در سند گردشگری مقاومت مسیرهای زیارتی مختلفی برای زائران سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تعریف خواهد شد ویکی از این مسیرها زادگاه سردار دل‌ها در روستای قنات ملک شهرستان رابر است.

 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کرمان هم از چاپ ۳۵۰ کتاب معرفی سرداران دفاع مقدس در کرمان خبر داد و گفت: در راستای معرفی سرداران مقاومت به ویژه سردار سلیمانی ۷ کتاب طی سه سال بعد از شهادت به چاپ رسیده که در سه حوزه کودک و نوجوانان، شعر، خاطره و زندگی نامه هستند.

 

انتهای پیام / 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار