حجت‌الاسلام صدیقی در مراسم بزرگداشت علامه مصباح‌ در کرمان؛
علامه مصباح هیچ ارزشی را با ولایت‌مداری قابل مقایسه نمی‌دانست

امام‌ جمعه موقت تهران گفت: علامه مصباح هیچ ارزشی را با ولایت‌مداری قابل مقایسه نمی‌دانست، او ولایت‌فقیه را سفره رحمت الهی برای دوران غیبت می‌دانست تا شیعه سرگردان نباشد و جامعه توحیدی در زمان غیبت بدون مدیر نماند.
علامه مصباح

به گزارش آسمان بردسیر، فارس نوشت: حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در مراسم بزرگداشت علامه مصباح‌یزدی که در مسجد امام‌حسین(ع) شهر کرمان برگزار شد با تاکید بر اینکه در راس علمای صالح ما، علامه مصباح همان اعتقادی را به ولایت‌فقیه داشت که حضرت مسلم نسبت به حضرت سیدالشهدا(ع) داشت، اظهار کرد: علامه مصباح غرق در ارادت علی و اولاد علی(ع) بود، او ولایت‌فقیه را سفره رحمت الهی برای دوران غیبت می‌دانست تا شیعه سرگردان نباشد و جامعه توحیدی در زمان غیبت بدون مدیر نماند.

 

امام‌جمعه موقت تهران اضافه کرد: از زمان رسول خدا تا امام‌زمان(عج) همه اولیا خدا سفارش کرده‌اند شیعه نباید سرگردان باشد، رسول‌الله(ص) هرکجا نامی از توحید برده‌اند، مجرای توحید را ولایت‌فقیه معرفی کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه علامه مصباح هیچ ارزشی را با ولایت‌مداری قابل مقایسه نمی‌دانست، عنوان کرد: ایشان با امام‌زمان(عج) عالمی داشت، کرامت‌هایی از او دارم که نمی‌توانم بگویم، این عالم ربانی نسبت به آیت‌الله خامنه‌ای ارادت زیادی داشت، ارادتی که از روی علم و آگاهی بود.

 

وی برکات ولایت‌فقیه را برشمرد و تصریح کرد: این سلطنت بود که با قرارداد ترکمنچای کشور ما را چندتکه کرد، رضا خانِ کثیف و خودفروخته وقتی چموشی کرد به جزیره‌ای دور افتاده تبعیدش کردند.

 

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: پسرش را جای او گذاشتند و او هم عبرت نگرفت، سرزمین‌های ما و پاره‌های تن ما را برخی با جنگ و برخی را بدون جنگ از ما جدا کرد.

 

امام‌جمعه موقت تهران، ایران اسلامی زیر پرچم ولایت را اوج اقتدار خواند و خاطرنشان کرد: ما هشت سال در جنگ جهانی از خودمان دفاع کردیم، با اعتقادی که ولایت‌فقیه داشت، ایستادگی کرد و بدون کمک هیچ کشوری که حتی سیم خاردار به ما نمی‌دادند همه قدرت‌های شرق و غرب را که علیه ما تمام قدرت‌شان را روی هم گذاشته بودند، شکست داد، ما در جنگ و زیر سایه ولایت‌فقیه پیروز شدیم و نشان دادیم خون بر شمشیر پیروز است.

 

حجت‌الاسلام صدیقی ولایت‌فقیه را دارای اهمیت خواند و با تاکید بر اینکه علمای حکیم ما مانند مصباح و بهجت نیز بر آن صحه گذاشته‌اند، بیان کرد: آنها حکیم و عالم بودند و احترام‌شان به ولایت‌فقیه از روی علم و عقیده بود، آنها می‌دانستند که اسلام اهل بیت همان ولایت‌فقیه است و ایشان به عنوان نایب امام زمان(عج) حضور دارند تا کسانی که دستشان به امام عصر(ع) نمی‌رسد بوی آن را از ولی‌فقیه استشمام کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار