فوت ۴۰ نفر در تصادفات نوروزی استان کرمان

به گزارش آسمان بردسیر تسنیم نوشت :رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۴۰ نفر در تصادفات نوروزی در محورهای استان کرمان جان باختند و هزار و ۴۳۶ نفر مصدوم شدند.

مهدی احمدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه طرح سلامت نوروزی از 24 اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: طی این مدت 40 نفر در تصادفات استان کرمان جان باختند.

وی با اشاره به آمار تجمیعی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان در طرح سلامت نوروزی، بیان کرد: از ساعت 07:30 بیست و چهارم اسفندماه سال گذشته تا 07:30 سوم فروردین ماه امسال 40 نفر فوتی تصادفی و 244 نفر فوتی غیر تصادفی در استان داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه مصدومان تصادفی انتقال یافته توسط اورژانس هزار و 112 نفر و مصدومان تصادفی درمان شده در محل حادثه 324 نفر بوده است، گفت: بیماران غیر تصادفی انتقال یافته توسط اورژانس هزار و 634 نفر و بیماران غیر تصادفی درمان شده در محل هزار و 793 نفر است.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت 232 مورد بازدید از بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی استان کرمان انجام شده است، افزود: کل مراجعین به اورژانس بیمارستان‌های استان 77 هزار و 937 نفر بوده است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: از این تعداد بیماران سرپایی اورژانس  بیمارستان‌ها 68 هزار و 297 نفر، بیماران بستری شده در اورژانس بیمارستان‌ها 11 هزار و 985 نفر، بیماران منتقل شده به بخش‌های ویژه 755 نفر و بیماران منتقل شده از اورژانس به بخش‌های عادی 3 هزار و 242 نفر بوده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت تعداد موالید استان کرمان هزار و 85 مورد بوده است، گفت: طی این مدت اعمال جراحی اورژانسی انجام شده هزار و 201 مورد، اعمال جراحی غیر اورژانس هزار و 990 مورد، اعزام‌های بین بیمارستانی 317 مورد و موارد احیاء موفق 41 نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه طی این مدت 14 هزار و 88 مورد تعداد بازدیدهای بهداشتی از اماکن استان کرمان بوده است، افزود: مقدار مواد غذایی فاسد جمع‌آوری شده 19 هزار و 244 کیلوگرم و 627 مورد تعداد بازدیدهای حوزه غذا و دارو بوده و 86 مورد مراکز و اماکن متخلف تعطیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار