1 فروردین 1402 ساعت 3:15

نرم نرمک می رسد اینک بهار ...

نرم نرمک میرسد اینک بهار
1 فروردین 1402 03:15
اربعین

مدیر حج و زیارت استان کرمان :
نرخ بلیت هواپیمای اربعین حسینی در کرمان ۲ برابر تهران است

مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: در اعزام زائران به صورت هوایی در سال قبل مشکلاتی داشتیم و بازار سیاهی شکل گرفت و امسال این زمزمه ها وجود دارد و طبق پیگیری ها یکی از شرکت های هوایی نرخ بلیت کرمان را ۱۲ میلیون تومان و یک شرکت نیز ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده در حالی که وزارت راه و شهرسازی قیمت بلیط هوایی در تهران را ۶ میلیون تومان اعلام کرده است.

به گزارش سپهر بردسیر، محمود عرب نژاد مدیر حج و زیارت استان کرمان در جلسه ستاد اربعین استان کرمان با بیان این مطلب که بحث چارتری در سال جاری ممنوع شده است، ادامه می دهد: ستاد اربعین و وزیر راه و شهرسازی یکی از شرکت های هوایی را برای اعزام زائران کرمانی مشخص کند و ستاد اربعین باید مصوبه ای برای تعیین نرخ پیش رو حداقل در شرکت هواپیمایی ماهان پیگیری کند.

 

او می گوید: متقاضیان تا دو روز قبل از اربعین می توانند در سامانه سماح ثبت نام کنند.

 

او از پیش ثبت نام بیش از ۹۰ هزار کرمانی در سامانه سماح خبر داد و اظهار کرد: در استان تقریبا ۴۸ هزار نفر مرد و حدود ۴۳ هزار نفر خانم در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که ۸۴ هزار نفر آنها متقاضی خروج از مرز شلمچه و ۴۵۰۰ نفر نیز متقاضی عبور از مرز چذابه هستند.

 

طبق اعلام مدیر حج و زیارت استان کرمان، کسانی که گذرنامه آنها تا ۲۵ مهرماه ۱۴۰۱ اعتبار دارد نیازی به تمدید ندارند و می توانند وارد کشور عراق شوند.

 

به گفته او، در حال حاضر ۱۶۰۰ نفر متقاضی اعزام به صورت هوایی، ۱۱۰۰ نفر از طریق حمل و نقل ریلی و مابقی علاقمند به استفاده از خودروی شخصی یا ناوگان جاده ای هستند.

 

«شهرستان کرمان با ثبت نام بیش از ۲۵ هزار نفر بیشترین ثبت نام شدگان اربعین حسینی در استان را به خود اختصاص داده است.» این مطلب دیگری بود که عرب نژاد در جلسه ستاد اربعین گفت.

 

او ۲۰ محرم را آغاز اعزام زائران اعلام کرد و افزود: زائران می توانند ۱۴ روز در کشور عراق اقامت داشته باشند.

 

او تاکید می کند که زائران باید دو دز واکسن کرونای خود را دریافت کرده باشند و اگر ۶ ماه از تزریق دز آخر واکسیناسیونشان گذشته، باید نوبت یادآور را دریافت کنند.

 

عرب نژاد با بیان این مطلب که در بحث حمل و نقل عمومی نرخ نهایی اعلام نشده است، اظهار کرد: هنوز آدرس موکب های داخل ایران واقع در مسیر و در کشور عراق اعلام نشده است.

 

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

نوشته بیشتری برای نمایش وجود ندارد