1 فروردین 1402 ساعت 1:44

نرم نرمک می رسد اینک بهار ...

نرم نرمک میرسد اینک بهار
1 فروردین 1402 01:44
نیروگاه حرارتی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در کرمان خبر داد:
پیشنهاد روسیه برای ساخت ۲۵ نیروگاه بدست متخصصان ایرانی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: روسیه پیشنهاد داد ۲۵ واحد نیروگاه گازی برای روسیه احداث کنیم.

به گزارش آسمان بردسیر، خبرگزاری صداوسیما نوشت: عبدالرسول پیشاهنگ مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در آیین بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی مهتاب کویر زرند کرمان با حضور نیرو افزود: رسیدن به این مرحله از افتخار در عرصه های مختلف علمی و اجرایی به همت غیرت ایرانی و برکت انقلاب حاصل شده است.

 

وی افزود: امروز دومین واحد نیروگاهی در زرند کرمان افتتاح شد و این درحالی است که نیروگاه نخست با ۱۰۰ مگاوات ۵۰ سال پیش احداث شد.

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد: اکنون ۵۰ درصد نیروگاه های کشور ساخت داخل هستند  وسفارش دیگر کشورها مثل روسیه برای احداث نیروگاه نشان از توانمندی تخصصی ایران است.

 

وی تصریح کرد: همه ۲۲۰ هزار مگاوات ظرفیت ترانسفورماتور در کشور به همت متخصصان ایرانی اجرایی شده و ۶۰ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی کشور از طریق بخش برق و وزارت نیرو اتفاق می افتد که اینها از برکت انقلاب است.

 

پیشاهنگ با بیان اینکه از صفر تا ۱۰۰ نیروگاه مهتاب کویر زرند ایرانی است و سیستم کنترل ایرانی دارد اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برای تمامی فعالیت ها نیازمند خارجی ها بودیم، اما آنان حتی روغن عوض کردن را هم به ما یاد نمی دانند.

 

وی ادامه داد: ظرفیت در نخست نیروگاه سیکل ترکیبی مهتاب کویر زرند که امروز افتتاح می شود ۳۲۰ مگاوات است و این طرح بزودی با افتتاح بخش بخار آن به نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی تبدیل می شود.

 

پیشاهنگ با بیان اینکه هدف ما در ساخت نیروگاه‌ها تولید برق، پایداری و امنیت شبکه و ایجاد اشتغال است اظهارداشت: هرطرحی دو مرحله ساخت و بهره برداری دارد؛ در مرحله ساخت نیروگاه مهتاب کویر زرند یکهزار و ۲۰۰ نفر اشتغال به کار داشتند و در بحث بهره برداری آن نیز ۲۰۰ اشتغال خواهیم داشت.

 

وی یادآور شد: ۲۰ سال است شبکه برق ایران پایدار است و فروپاشی نداشتیم زیرا نیروگاه های ما جایابی خوبی دارند اما در همین همسایگی یک کشور اخیرا دچار خاموشی شد.

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی افزود: دو واحد نیروگاهی دیگر در سبلان و ارومیه تا پایان سال به بهره برداری می رسد  و نیروگاه مهتاب کویر زرند پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه برده که ۶۰۰ میلیارد تومان از این منابع برای خط انتقال گاز استفاده و ۱۰۰ درصد نیز با منابع دولتی تاسیس شده است.

 

فرماندار زرند نیز در این مراسم با اشاره به نیازهای انرژی شهرستان گفت: عمق سفره های آب زیرزمینی این شهرستان از ۱۰۰ متر به ۳۰۰ متر پایین رفته است.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

نوشته بیشتری برای نمایش وجود ندارد