۱۱۰ میلیارد تومان از درآمدهای استان کرمان محقق شد

سپهرانلاین،رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از تحقق ۳۶ هزار میلیارد تومان معادل ۱۱۰ درصدی درآمدهای استان کرمان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا وحیدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کرمان که با حضور محمدمهدی فداکار استاندار کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: 110 درصد درآمدهای استان کرمان در سال جاری محقق شده که حدود 36 هزار میلیارد تومان تا بیستم اسفند‌ماه امسال است.

وی با بیان اینکه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان به سرمایه‌گذاران خارجی انجام شده است، ادامه داد: تاکنون 2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان ثبت شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از دو هزار و 50 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال 1402 در استان کرمان پرداخت شده است، افزود: در سال جاری 115 درصد تعهد اشتغال استان به میزان حدود 53 هزار نفر انجام شده است.

وی با بیان اینکه 83.5 میلیارد تومان از طریق واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای استان فروش رفت که حدود 90 درصد آن برگشت داده شده است، ادامه داد: جزو برنامه‌های استان در سال آینده نیز هست که دارایی‌های مازاد ادارات به فروش برسد و از محل آن پروژه‌های نیمه تمام به اتمام برسد.

وحیدی با اشاره به اینکه 196 ملک مازاد ادارت استان کرمان شناسایی شده است، گفت: 65.5 میلیارد تومان ملک مازاد ادارات استان به فروش رسیده و هزینه آن صرف تکمیل پروژه‌های عمرانی استان شده است.

وی با بیان اینکه ادارات صنعت، معدن و تجارت استان کرمان متولی فعال‌سازی واحد‌های راکد در استان بودند، افزود: در سال 1402 تعداد 39 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان کرمان برگزار شده و 81 واحد راکد در استان فعال و 315 واحد نیمه فعال نیز فعال شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره تولید دو طرح کنستانتره مس به ظرفیت 240 هزار تن در دست اقدام است و به نتیجه خوبی رسیدیم، گفت: در سال آینده بنا به تاکید استاندار حداقل 20 برنامه اجرایی باید داشته باشیم که در شورای برنامه‌ریزی استان در ابتدای سال 1403 مصوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار