در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان مطرح شد؛
۲ هزار دارایی مازاد دستگاه‌های اجرایی در کرمان شناسایی شده است

استاندار کرمان گفت: قانون مولدسازی املاک و دارایی‌های دستگاه‌های دولتی نسبت به قوانین گذشته یک معجزه است زیرا می تواند پروژه‌های دستگاه‌های این استان را به سرانجام برساند.
مولدسازی

به گزارش آسمان بردسیر، ایرنا نوشت: محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان گفت: املاک و دارایی دستگاه های اجرایی سرمایه ملی است که باید مولدسازی شود.

 

 

وی اظهار داشت: براساس این قانون، درآمد فروش املاک مازاد به سه دستگاه اصلی که بیشترین ملک و انتفاع را از این محل دارند به صورت ۱۰۰ درصد برمی گردد و اگر دستگاه ها در راستای مولدسازی اقدام نکنند آن را پیگیری می کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: نشستی با حضور معاونان توسعه و حقوقی دستگاه های اجرایی برگزار شود زیرا مجری کار آنان هستند و دستگاه های نظارتی در این نشست حضور داشته باشند تا فرایند اجرایی مولدسازی دارایی دستگاه های اجرایی از این طریق دنبال شود.

 

وی عنوان کرد: مذاکره برای واگذاری املاک مازاد دستگاه های اجرایی توسط هیات و به صورت عمومی انجام می گیرد.

 

فداکار ادامه داد: اعتبارات فروش املاک و دارایی مازاد به دستگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت و شرکت های دولتی به صورت کامل تخصیص می یابد و این دستگاه ها عمده املاک و دارایی مازاد را دارند که این آمار برای مابقی دستگاه ها که املاک و دارایی کمتری دارند ۵۰ درصد است.

 

استاندار کرمان همچنین در ادامه با اشاره به روند افزایشی تخصیص اعتبارات استانی گفت: دستگاه ها اعتبارات تملک دارایی (عمرانی) را پیگیری کنند و کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست.

 

وی همچنین با بیان اینکه مشکل عمده پرداخت وام مربوط به بانک های خصوصی است که منابع استان را جمع آوری کرده اما در استان هزینه نمی کنند عنوان کرد: باید راهکاری برای این موضوع اندیشیده شود و بانک ها ملزم به پرداخت وام شوند.

 

فداکار افزود: حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر رییس جمهور به استان کرمان تخصیص یافته است.

 

سید مصطفی آیت اللهی موسوی معاون امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رییس جمهور از محل تهاتر، ۷۰۰ میلیارد تومان منابع بخش خصوصی و ۴۰۰ میلیارد تومان از محل سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار می شود.

 

به گفته وی راه و شهرسازی ۲ میلیارد تومان برای پروژه های مسکن مهر شهرستان بافت هزینه کند زیرا تبعات اجتماعی دارد.

 

۲ هزار دارایی مازاد دستگاه های اجرایی در کرمان شناسایی شد

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان نیز گفت: بیش از ۲ هزار ملک از ۱۳ هزار و ۵۰۰ ملک دستگاه های اجرایی استان، مازاد شناخته شده است.

 

حمید سلطانی نژاد افزود: بیشترین املاک مربوط به جهاد کشاورزی استان کرمان، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت استان است.

 

وی ادامه داد: هدف دولت فروش اموال مازاد نیست بلکه هدف مولدسازی املاک و دارایی ها و تامین اعتبار پروژه های دستگاه های اجرایی است.

 

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان بیان کرد: مولدسازی املاک و دارایی دستگاه های اجرایی نیاز به فرهنگ سازی دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار