فداکار استاندار کرمان:
 ۴۰ درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است

استاندار کرمان گفت: حدود ۴۰ درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است و کم‌آبی و خشکسالی بر تولید و در نهایت اشتغال و معیشت مردم اثر می‌گذارد.
استاندار کرمان

به گزارش آسمان بردسیر، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه سازگاری با کم‌آبی استان کرمان با بیان اینکه حدود 40 درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: کشاورزی معیشت مردم استان کرمان است و کم‌آبی و خشکسالی بر تولید مردم و در نهایت اشتغال و معیشت مردم اثر می‌گذارد.

 

وی با اشاره به اینکه انتقال آب از دریا کار بزرگی است که در حال انجام است و باید با شفافسازی و آگاه‌سازی مردم را در جریان مشکلات کم‌آبی گذاشت، گفت: باید با یک شیب ملایم مردم را پای کار آورد تا آنها آسیب نبینند و در این حوزه کار فرهنگی نیز لازمه کار است.

 

استاندار کرمان با بیان اینکه صرفه‌جویی آب یک ضرورت است و باید در این زمینه کار فرهنگی انجام داد، افزود: انتقال آب خلیج فارس برای صنعت ایجاد شده است و نیاز است چاه‌های آب موجود پلمب و در جای دیگری از این ظرفیت استفاده شود.

 

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های صنعتی و معدنی برای اجرای مصوبه هیئت دولت همکاری کنند، ادامه داد: به‌عنوان مثال شرکت مس حدود 19 حلقه چاه و گل‌گهر حدود 15 حلقه چاه آب دارند که با توجه به انتقال آب از خلیج فارس تعدادی از این چاه‌ها در فاز اول باید پلمب شود.

 

فداکار با اشاره به اینکه هر تعداد چاه که از این بابت از صنعت کم می‌شود همین تعداد چاه به صنایع کوچک و برای احداث واحد‌های صنعتی جدید اختصاص داده شود، گفت: بیشترین چاه‌های غیرمجاز در جنوب استان کرمان است.

 

وی با بیان اینکه تغییر الگوی کشت با هدف بهره‌وری مصرف آب در استان یک ضرورت است و جهاد کشاورزی باید در این زمینه پیگیر باشد، افزود: راه‌اندازی بازار آب در استان کرمان یک ضرورت است و می‌تواند ظرفیت جدیدی برای استان در ارتقای بهره‌وری ایجاد کند.

 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در سفر وزیر نیرو به کرمان این موضوع را در جریان گذاشتیم و گفتند فعلا صبر کنید، گفت: مصوبات جلسه سازگاری با کم‌آبی با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار