1 فروردین 1402 ساعت 1:51

نرم نرمک می رسد اینک بهار ...

نرم نرمک میرسد اینک بهار
1 فروردین 1402 01:51
کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان :
سالروز شهادت سردار سلیمانی به عنوان روز کرمان ثبت می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: انتخاب روز کرمان در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان تصویب و پیگیری ثبت آن در تقویم رسمی کشور در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش سپهر بردسیر به نقل از ایسنا، محسن روحی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در خصوص جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان ، اظهار کرد: جلسات قائل به حضور شخص است و ضرورت دارد اعضای شورا شخصا در جلسات حضور یابند.

 

وی افزود: به شکرانه وجود شهدا و بهره‌مندی معنوی از حضور ایشان، جلسات شورای فرهنگ عمومی از این به بعد به یکی از شهدای استان تقدیم و کلیپی از آن شهید در ابتدای جلسه پخش می‌شود که این جلسه به شهید ناصر فولادی تقدیم شد.

 

روحی با اشاره به ضرورت انتخاب روزی به نام روز کرمان گفت: در این راستا تاریخ‌های ۲۴ مهرماه (سالروز به آتش کشیده شدن مسجد جامع کرمان)، ۱۳ دی ماه (سالروز شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی)و ۱۷ دی‌ماه ( روز بزرگداشت خواجوی کرمانی) به عنوان پیشنهاد در شورا مطرح شد.

 

مسئول کمیته فرهنگی و هنری سومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با رأی اعضای شورا، ۱۳ دی‌ماه سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان روز کرمان انتخاب شد که پیشنهاد آن به شورای فرهنگ عمومی کشور ارائه و پیگیری برای ثبت آن در تقویم رسمی کشور انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در تقویم روزی به نام روز مقاومت و پایداری برای دزفول ثبت شده است، افزود: نام «کرمان، پایتخت مقاومت جهان اسلام» از لحاظ ادبی درست نیست در نتیجه پیشنهاد می‌شود روز کرمان با نام «کرمان روز جهانی مقاومت» ثبت شود و شعار آن «کرمان جهانشهر مقاومت» خواهد بود.

 

روحی درخصوص شعار روز کرمان افزود: ۵ شعار پیشنهادی از سوی کارگروهی متشکل از اساتید هیئت علمی دانشگاه در حوزه ادبیات و تاریخ ارائه شده بود که در نهایت شعار «کرمان، جهانشهر مقاومت» پس از دو بار رأی‌گیری به تصویب رسید.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: این شعار برای تمام دستگاه‌های اجرایی استان یکسان است و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را با محوریت شعار «کرمان جهانشهر مقاومت» برگزار کرده و از به کار بردن شعارهای دیگر پرهیز کنند.

 

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

نوشته بیشتری برای نمایش وجود ندارد